Článok

Pozrite si záznam našej diskusie o aktivizme a deradikalizácii mládeže

pridané: 10. marca 2023

Pozrite si záznam z diskusie z dňa 8. marca, ktorú naša platforma Ambrela realizovala v priestoroch bratislavského .klubu pod lampou v spolupráci s časopisom .týždeň a s názvom ‘Ako rozvinúť aktivizmus a ustrážiť radikalizáciu mládeže’. Na otázky moderátora Rudiho Rusa odpovedali: Dušan Ondrušek – psychológ, tréner a zakladateľ Partners for Democratic Change Slovakia (PDCS); Andrej Návojský – expert na vzdelávanie a metodik Národného inštitútu vzdelávania a mládeže (NIVAM); a Denisa Havrľová – novinárka, fotografka a stredoškolská pedagogička (Škola dizajnu v Bratislave).

Počas diskusie zazneli expertné názory, príklady z praxe a odpovede na otázky: ako mladých ľudí viesť k aktívnemu občianstvu a zapájaniu sa do vecí verejných (vrátane volieb); ako môže poznávanie vlastnej identity, iných kultúr a rešpekt k rozmanitosti ovplyvniť správanie mladých na verejnosti aj volebné preferencie; ako zmierniť prejavy diskriminácie, nenávisti a šírenie neprávd v online priestore; a čo s tým všetkým má globálne vzdelávanie. Viac k pozretiu v zázname z diskusie na Facebooku tu a na Youtube tu.

Platforma rozvojových organizácií – Ambrela je strešnou organizáciou 30 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, pričom polovica z nich sa venuje globálnemu vzdelávaniu na Slovensku. Od jesene 2021 realizuje projekt ‘EduGlobe – cesta k implementácii Národnej stratégie globálneho vzdelávania’, ktorý je podporený z programu Active Citizens Fund – Slovakia a financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014–2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. Táto diskusia bola realizovaná vďaka podpore ACF – Slovakia a tiež zo zdrojov SR pod značkou SlovakAid – pri príležitosti osvetovej kampane ‘Všetci sa máme čo učiť‘.

Projekt ‘EduGlobe – cesta k implementácii Národnej stratégie globálneho vzdelávania’ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014–2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.‘

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

SlovakAid
Active citizens fund